Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
GÜLSEREN-ANAYURT'A DEV PROJE

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak’ın iki ayrı mahallesini kapsayan Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesi ile ilgili olarak  mahalle sakinleri ile bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi. Akgül, projenin Ankara’daki yeşil alanı en fazla olma özelliğini taşıyan kentsel yenileme projesi olacağını belirterek Gülseren ve Anayurt mahallesinin projeyle birlikte yeni kazanacağı imajın tüm Ankara’ya örnek olacağının altını çizdi.

Başkan Akgül, “Yapmış olduğumuz toplantının amacı projenin detaylarını ve merak ettiğiniz soruların cevaplarını bizden duymanızdı. Amacımız sizleri mağdur değil; mutlu etmek.El ele vererek, sizlerin de hassasiyetlerini göz önünde tutup, projenin önünü açmak” diye konuştu.

Bilgilendirme Toplantısı

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Gülseren-Anayurt Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm projesi ile ilgili olarak mahalle sakinleriyle bilgilendirme toplantısı düzenledi. Mahalle sakinlerinin projeyle ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Akgül, vatandaşlardan yanlış bilgilendirmelere kulak asmamalarını istedi.

Ankara’nın Yeşil Alanı En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi


Mamak Belediyesi Meclisinde Ak Parti, CHP VE MHP’li üyelerinin  oybirliği ile kabul ettiği  proje kapsamında , hak sahipleri ile anlaşma yapıldığı takdirde 45 hektarlık alanda 5700 konut inşa edilecek. Proje alanının gecekondulardan temizlenmesiyle birlikte konutların inşaatına başlanacak ve konutlar iki yıl içinde hak sahiplerine teslim edilecek. Proje kapsamında 161 işyeri ve 1757 gecekondu yıkılarak yerine modern konutlar ve sosyal donatılar inşa edilecek. Anayurt –Gülseren Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesi Ankara’nın yeşil alanı en büyük  projesi olma özelliğini de taşıyor. Proje alanında Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü içinde yer ayrıldı.Projenin hayata geçmesiyle birlikte Emniyet Müdürlüğü’nün de bu alana taşınması düşünülüyor.

Proje alanında tapusu veya  tapu tahsisi olan tüm gecekondu sahipleri hak sahibi olacak.175 m2 hissesi olan vatandaş  A tipi 1 adet 3+1 daire, 150 m2 hissesi olan vatandaş B tipi 1 adet 3+1daire, 125 m2 hissesi olan vatandaş  C tipi 1 adet 2+1 daire ve her 100 m2 hissesi olan vatandaşla D tipi 1+1 daire için sözleşme yapılacak.Ayrıca gecekondusu olup tapu veya tapu tahsisi olmayan vatandaşlarda mağdur edilmeyip,TOKİ tarafından  bu alanda yapılacak olan  konutlardan öncelikli hak sahibi olacak.

Kimse Mağdur Edilmeyecek

Başkan Akgül, müteahhitlerin bile sunduğu imkanlardan daha cazip imkanlar sunduklarını hatırlatarak, vatandaşların biran önce konutlarını alabilmeleri için tüm şartların vatandaşın lehine hazırlandığını belirtti.
Bilgilendirme toplantısında söz alan vatandaşlar artık gecekondu hayatından kurtulup modern konutlarda yaşamak istediklerini projenin bir an önce başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, Belediye Başkanı Mesut Akgül’e  teşekkür etti.

Habere ait diğer fotoğraflar

 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi