Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
GURBETTE BİR GÜN MAMAK’TA YAŞANDI
Başkentin her yerinden ziyaretçisi olan Mamak Belediyesi Ramazan Etkinlikleri alanı bu defa Kars –Ardahan–Iğdır Serhatlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği geceyle ziyaretçilerine unutulmaz bir gün yaşattı.
 
Gece İstiklal Marşı ile Start Aldı
 
Mamak Belediyesinin katkılarıyla, Kars Ardahan Iğdır Serhatlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği gecede büyük  coşku yaşandı. İstiklal Marşı’nının okunması ile start verilen geceye, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Ercan Kınacı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Belediye Meclis Üyeleri, Kars Ardahan Iğdır Serhatlılar Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Yavuz Eğer ve çok sayıda Mamaklı katıldı.
 
Akgül’den Mamaklılara Teşekkür
 
Gecede konuşma yapan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül”;Yerel Yöneticiler olarak işimiz yol, asfalt atmak olarak görmüyoruz. Sosyal projelerinde altına imza atıyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz 11 hemşeri derneğimizi  birlik ve beraberlik sağlamak için  burada buluşturduk. Ramazan ayının 19.günü olmasına rağmen buradaki coşkulu tabloyu her gün yaşadık. Bizden sonraki nesile aynı kültür ve geleneği taşımalıyız. Bu coşkuyu etkinliklerimize katılarak sağlayan sizlere teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliği kaybetmemeliyiz. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın.Birliğimiz ve beraberliğimiz bozulmasın”dedi.
 
Her gün 2000 kişiye iftar yemeği verildiğini belirten Başkan Akgül, Ramazan ayı boyunca 4000 aileye de gıda yardımı yapılacağını söyledi.
 
Bayram Havası Yaşandı 

Sazıyla sözüyle atışarak gecede yer alan aşıklar, sahneden birlik ve beraberlik mesajı verdi. Aşıkların ardından Türk Halk Müziğinin sevilen iki ismi Azer Bülbül ve Selma Geçer sahne aldı. Azer Bülbül hayranlarının hınca hınç doldurduğu etkinlik alanında bayram havası yaşandı.
 
Başkan Akgül’e Plaket
 
Günün anısına Başkan Akgül’e plaket takdim eden Kars Ardahan Iğdır Serhatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Eğer;” Gurbette bir gününü paylaşan Mamaklı Karslılarla bizleri buluşturan Belediye Başkanımız Mesut Akgül’e teşekkür ediyorum”dedi.Başkan Akgül , Mamaklılar adına Türk Halk Müziği Sanatçısı Azer Bülbül’e gecenin sonunda plaket verdi.
 
Habere Ait Diğer Fotoğraflar

 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi