CANLI YAYIN

Üçlü tesisin açılışına adım adım


Yoğun çalışmalar sayesinde ilçede gelişim ve değişimin çok net görülmeye başlandığı Mamak’ta, dokuz yılda belediyenin yaptığı yatırım ve projeler ilçenin değerine değer katıyor.

Kıbrısköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kıbrıs Aile, Gençlik ve Ticaret Merkezi açılış için gün sayıyor. 11 bin 945 metrekarelik alanda yapılan tesisin çevre düzenleme çalışmaları tamamlanırken, iç dekorasyon çalışmaları devam ediyor. A’dan Z’ye her imkânın düşünüldüğü üçlü tesis mahallenin sosyo kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak.

Üstü açık dev şantiye

Bölgenin dört bir yanına hizmeti götürdüklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak adeta üstü açık dev bir şantiye alanı dedi. Akgül, “Mamak’ın her köşesinde bir çalışma bir yatırım bir proje görmek mümkün. Attığımız her temel, açtığımız her yatırım ile Mamak’ın geleceğini inşa ediyoruz. Mamak için daha neler yapabiliriz, başka neleri hayata geçirebiliriz heyecanı ve düşüncesiyle hareket ediyoruz. Açılış için gün sayan tesisimiz şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

İlçenin presteji artıyor

Hem kadınların, hem gençlerin hem de pazaryeri olarak mahalle halkının hayatını kolaylaştıracak tesis, ilçenin de prestijini arttıracak. 3 katlı inşa edilen tesisin bodrum katında 3 bin 900 metrekarelik kapalı pazar alanı, zabıta karakolu, 6 adet dükkân yer alırken, zemin katında ise 680 metrekarelik düğün salonu, derslikler, öğretmenler odası, idari ofisler, aile merkezi ve gençlik merkezi bulunuyor. Ayrıca bin 700 metrekarelik açık terasın yer aldığı tesisin birinci katında ise derslikler, toplantı odaları, idari ofisler, yemek salonu ve çok amaçlı salon bulunuyor. Pazar alanının üstü açık olan kısmının Selçuklu Mimarisi ile özdeşleşmiş dokuz adet cam kubbe ile kapatıldığı kompleks geçmiş ile modernizmi bir araya getiriyor.

Haber Fotoğrafları