CANLI YAYIN

Uyuşturucu ile Mücadele


Mamak Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Uyuşturucu ile Mücadele” seminerinde aileler ve gençler uyuşturucu tehlikesine karşın bilinçlendirildi.

Mamak Belediyesi ile Uluslararası Ticaret Eğitim ve Sağlık Konfederasyonu (UTESKON) işbirliği ile düzenlenen seminerde mini tiyatro sergilenirken, bağımlılık yaratan maddeler ve uyuşturucu konusunda korunma yolları da anlatıldı.

Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi değerlendirilmeli

Uyuşturucuyla mücadelenin tüm insanlığın sorunu olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Bu sorun karşısında herkes duyarlı olamalı. Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele gibi değerlendirilmeli. Koruyucu ve önleyici sosyal politikalarla bireylerin zararlı alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçilebilinir. Çocuklarımızı, gençlerimizi kazanmak, topluma ve kendilerine faydalı birer yetişkin olmalarını sağlamak hepimizin görevidir” dedi.

Uyuşturucu ile mücadeleyi tiyatro ile anlattılar

Ailelere yönelik seminerde, ebeveynlerin bilmesi gerekenleri ve çocuklarını tehlikelerden nasıl koruyacaklarını anlatılan seminerde, anne babaların üzerine düşen görevlere dair bilgilendirmede bulunuldu. Seminerde uyuşturucu ile ilgili mini tiyatrolarda sergilenerek, ebeveynlerin ve gençlerin dikkat etmesi gereken hususlar anlatılmaya çalışıldı.

Haber Fotoğrafları