Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
HALTER TAKIMI’NDAN BİR BAŞARI DAHA
Katıldığı her müsabakada kupaları evine götüren Mamak Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı 11–13 Mayıs tarihlerinde 19 Mayıs Spor Stadyumu, Arif Nusret Say Halter Salonu’nda gerçekleşen 19 Mayıs Ankara İl Birinciliği Cumhuriyet Kupası’nda bir birincilik, bir ikincilik ve iki üçüncülük elde etti. Takım, müsabakada aldığı 183 puanla da takım halinde üçüncü oldu.
 
19 Mayıs Ankara İl Birinciliği Cumhuriyet Kupası müsabakasında, Mamak’ı başarıyla temsil eden Mamak Belediyesi Halter Takımı Sporcuları bir başarıya daha imza attı.11–13 Mayıs tarihlerinde Ankara 19 Mayıs Spor Stadyumu Arif Nusret Say Halter Salonu’nda düzenlenen müsabakada 85 kg’da İsmail Keser birinci, 94 kg’da Ömer Açıkgöz ikinci, 69 kg’da Hasan Hüseyin Akyol ve 50 kg’da Berkant Yiğit Ankara üçüncüsü oldu.192 puanla Aski Spor Kulübü’nün birinci ve 184 puanla Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün ikinci olduğu şampiyonada 183 puanla Mamak Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı da takım halinde üçüncü oldu.
 
AKGÜL: “Spor Tesislerimiz, ilçemizin kültürel ve ekonomik gelişimine de büyük katkı sağlayacak."
Halter Takımının üst üste elde ettiği galibiyetten dolayı emeği geçen herkese teşekkür eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak’ta sporu geliştirmek için yeni adımlar attıklarını söyledi. Akgül  “Öncelikle Halter Takımımızı elde ettiği bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Ben inanıyorum ki sporcularımız uluslararası şampiyonalarda da daha büyük başarılara imza atarak hem bizim hem de ülkemizin gurur kaynağı olacaklardır. Spor gençlerimizi, çocuklarımızı, her kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran, sosyal hayatın içine çeken bir aktivitedir. Biz de Mamak’ta sporu geliştirmek için yeni adımlar atıyoruz. Belediye olarak gençlerimizin spor yapmalarını teşvik ediyor ve onlara destek oluyoruz. Gençlerimizi sporla geleceğe hazırlamak için plan ve projelerimizi hayata geçiriyoruz. Türközü mahallemizde yarı olimpik yüzme havuzunu da içinde barındıran ve vatandaşlarımıza birçok dalda spor yapma imkânı sağlayan Yüzme Havuzu ve Spor kompleksimizin yapımında önemli mesafe aldık. Yüzde elli seviyesine ulaşan projemiz Mamak’ın adeta Spor Akademisi oluyor. Sosyal projelerimizle, özellikle gençlerimiz başta olmak üzere tüm bireylerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını ve vizyon sahibi olmalarını amaçlarken, hem de onları sosyal hayatın içine çekmeyi sağlıyoruz. İnşaatımız yapımı tamamlandığında 300 seyirci kapasiteli yüzme havuzunun yanı sıra spor tesisiyle halkımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak.  İlçemiz bu projeyle önemli bir spor yatırımına daha kavuşuyor. Yine Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile birlikte bölgemize kazandıracağımız, Duralialıç mahallesi’nde her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilecek 4250 kişilik seyirci kapasiteli Kapalı Spor Salonumuzun ihalesi yapıldı.Tesislerimiz, ilçemizin kültürel ve ekonomik gelişimine de büyük katkı sağlayacak. Başta hocamız olmak üzere, takımda yer alan tüm sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Başarılı sporcularımızın Türk Milli Takımını ve Mamak’ı Dünya Şampiyonaları’nda da en iyi şekilde temsil edeceklerine inancımız tam.”dedi.
 
Mamak Belediyesi Halter Takımı Antrenörü İsa Altınyurt ta “Hedefimiz Milli Takıma sporcu yetiştirmek.7 yıldır Mamak Ulu Önder İlköğretim Okulu Spor Salonu’nda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sporcularımızın azimli çalışmalarının sonucunda başarılı olduk. Bizleri destekleyen Başkanımız Mesut Akgül’e ve Kulüp Yönetimine desteklerinin karşılığını büyük başarılar olarak geri vereceğiz.”dedi.

 
 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi