Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUYAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI
Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen Mehmet Akif’i Anma ve İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma yarışmasının ödül töreni Mamak Kültür Merkezi’nde yapıldı.
 
Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızın  Yazarı Mehmet Akif’ Ersoy’u anma gecesi ve İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma yarışmasının ödül töreni programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Program  daha sonra Mamak Belediyesi tarafından hazırlanan bir sunumla devam etti.Sunumda İstiklal Marşı coşkusunu minik yüreklerinde taşıyan öğrencilerin yarışmaya hazırlık aşamaları seyredildi.
 
İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı, tarihi kimliği üzerine önemli bilgilerin izleyicilerle paylaşıldığı gecede günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Prof. Dr. Nurullah Çetin’in yaptı.Çetin;”Manevi mimarımız Mehmet Akif Ersoy bilincini milletimize aşılamak en önemli sorumluluktur. Bu sorumluluk duygusunu hafızalarda canlı tutan, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e teşekkür ediyorum”dedi.
 
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül “ Bu yıl 2.’sini düzenlediğimiz İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma yarışmasına 3000 yakın öğrencimiz katıldı.60 öğrencinin finale kaldığı yarışmada kademelerine göre birinciler,ikinciler,ve üçüncüler seçildi. Önemli olan birinciyi seçmek değil, İstiklal Marşı ruhunu çocuklarımıza verebilmektir. Milli Şair’imiz Mehmet Akif’in “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın”sözünü hatırlatıyor yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum”dedi.

İki kategoriden oluşan yarışmanın 1.’inci kategorisinin birinciliğini Naşide Halil Gelendost ilköğretim okulundan Kübra Altun, laptop kazanırken ,2 olan Hurin Yavuzalp İlköğretim okulundan Hazal Aslan’a fotoğraf makinesi verildi.  Çocuk Sevenler ilköğretim okulundanüçüncü olan Büşra Hamza  da cep telefonu ile ödüllendirildi. Serdar Tosun İlköğretim okulundan Simgenur Bölük’e ise mansiyon ödülü verildi.
 
2.’inci kategoride ise Kutludüğün ilköğretim okulundan birinci olan Zeynep Bostan laptop kazandı. Ertuğrul Gazi ilköğretim okulundan ikinci olan Sultan Nur Apaydın fotoğraf makinesi, 29 Ekim ilköğretim okulundan ise yarışmanın üçüncüsü Semih Can Solmaz  cep telefonu kazandı. Lalahan ilköğretim okulundan ise Kübra Aktaş’a  mansiyon ödülü verildi.Öğrencilerin ödüllerini veren Başkan Akgül , Mamak Belediyesi Basın Müdürü Ali Bozdağ, Yazar Mustafa Frengiz ve Mamak Bilgi Evi öğretmenlerinden oluşan, jüri’ye de teşekkür plaketi verdi.
 
Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından hazırlanan Mehmet Akif’i Anlamak adlı tiyatro oyunu sahnelendi. İzleyicilerden büyük beğeni toplayan oyun ayakta alkışlandı.
 
Program sonunda hatıra fotoğraf çekilerek, davetlilere kokteyl verildi. Programa Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve eşi Zeliha Akgül,Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Davut Erdem,Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç, Mamak Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Nagehan Muyan , Osman Koçyiğit, Birim Müdürleri,Prof.Dr.Nurullah Çetin, Bilgi Evleri Koordinatörü Kazım Canlan,Aile Danışma Merkezi Koordinatörü Rabia Zencirkıran ve çok sayıda davetli katıldı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

       

       

      

    


Haber Videosu için Tıklayınız.


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi