Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARINA YOĞUN TALEP
Yeni dönem meslek edindirme kursları için kayıt işlemlerini başlatan Mamak Belediyesi’nin meslek edindirme kursları yoğun ilgi görüyor. Her geçen yıl talebin artarak devam ettiği kurslardan binlerce Mamaklı faydalanıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamaklıların kişisel gelişimlerine yönelik hizmetlerimizi özveriyle devam ettiriyoruz” dedi.
 
Ortaya koyduğu sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Mamak Belediyesi’nin meslek edindirme kursları yaklaşık bir aydır kayıt alıyor. 1 Eylül itibariyle başlayan kayıt alma işleminde meslek edindirme kursları oldukça yoğun ilgi görüyor. Başta Mamak Kültür Merkezi ve aile merkezleri olmak üzere Mamak’ın birçok noktasında düzenlenen meslek edindirme kurslarında şu an itibariyle doluluk oranına ulaşıldı. Mamak Kültür Merkezi bünyesinde sürdürülen kurslarda yeni dönemde talep en fazla tiyatro, gitar, halk oyunları üzerine yoğunlaşırken, aile merkezlerinde verilen kurslarda talep daha çok ahşap boyama, iğne oyası, tel kırma kurslarında yoğunlaşmış durumda. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Yönetim olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Mamaklıların kişisel gelişimlerine yönelik hizmetlerimizi özveriyle devam ettiriyoruz. Mamak’ın her noktasında ayrı bir kurs, ayrı bir sosyal hizmet sürdürüyoruz. Oldukça geniş bir yelpazede eğitim verilen kurslarımızda alanında uzman hocalar tarafından dersler veriliyor. Eğitim durumu, yaşı ne olursa olsun belediyemizin verdiği kurslardan faydalanan çok sayıda Mamaklı bulunuyor. Kurslarımızın son dönemde bu kadar yoğun talep alması yaptığımız hizmetin aslında ne kadar doğru ve ne kadar yerinde bir hizmet olduğunun ayrıca bir göstergesidir” dedi.
 
Uzman eğitimciler tarafından verilen kurslar sertifikalı

Meslek edindirme kurslarının eğitimci kadrosu tamamen alanında uzman kişilerden oluşuyor. Kurslara katılarak eğitimlerini tamamlayan Mamaklılara sertifika veriliyor. Tüm Mamaklıların ücretsiz olarak faydalanabildiği kurslar el sanatları, mesleki kursalar, enstrüman kursları ve konservatuar olmak üzere dört ana başlıkta altında sürdürülüyor. Kurslar düzenlendiği bölgenin ihtiyaçları çerçevesinde yapılandırılıyor.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar:

     1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi