Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK BELEDİYESİ YENİ DÖNEM KURS KAYITLARI BAŞLADI
Mamak Belediyesi’nin vatandaşlar için ücretsiz eğitim imkânı sunduğu konservatuar ve meslek edindirme kurslarına kayıtlar başladı. İlk ve orta öğrenimlisinden, üniversitelisine, yetişkinlere ve ev hanımlarına sunulan meslek edindirme kursları ile Mamak Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışını her yıl olduğu gibi bu yıl da bir kez daha konuşturacak.
 

Akgül: Çalışmalarımızı artırarak devam edecek
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Kültür Merkezi’nde açılan kursların, gençleri ve kadınları sosyal hayatın içine alırken, aynı zamanda da meslek edinmelerini sağladığını belirterek sosyal belediyecilik çalışmalarının artarak devam edeceğini belirtti. Akgül”” Bizim amacımız Mamak Kültür Merkezimiz içindeki kurslarımızdan binlerce gencimizin ve kadınlarımızın faydalanmasıdır. Gücümüz yettiği kadar çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz. Gençlerimizi, kadınlarımızı sosyal hayatın içine almak için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Gençlerimiz, faaliyetlerini, oyunlarını sergilerken hem eğleniyor hem öğreniyor, kadınlarımız da sosyalleşmenin yanı sıra meslek ediniyor. Bunun yanı sıra gençlerimiz aldıkları eğitimlerin sonunda zaman zaman çeşitli yarışmalara katılarak başarılı oluyor. Bize de gurur yaşatıyor. Bizler gerek velilerimiz, gerekse kursiyerlerimizle bir aileyiz.” dedi.
 
Kursiyerler yıl boyunca hem eğlenecek, hem öğrenecek
Mamak Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Mamak Kültür Merkezi’nde 2011–2012 eğitim ve öğretim yılı konservatuar ve kurs kayıtlarını başlattı. MKM’de 10’u konservatuar, 13’ü, el becerisi,6’sı saz gitar,4’ü ney, semazen ve hat olmak üzere 33 derslikte ücretsiz ve sertifikalı kurslardan yararlanmak için vatandaşlar, Mamak Kültür Merkezi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuracak. TSM, THM, Tiyatro ve Halk oyunlarından oluşan konservatuar kursu için 17–27 yaş aralığındaki vatandaşlar, konservatuar dışında saz, gitar, keman, ney, ud, semazen, tiyatro ve halk oyunları kursu için 10 yaş ve üzeri vatandaşlar başvurabilecek. Dikiş, nakış, ebru, hat, resim, tezhip, cilt bakımı ve kuaförlükten oluşan mesleki kurslar içinse yaş sınırı olmadan başvuru yapılabilecek. Kursiyerler, Mamak Kültür Merkezi’nde açılan kurslarda yıl boyunca hem eğlenecek hem de meslek edinecek. Eğitimler konservatuar kurslarında iki yıl, diğer kurslarda bir yıl sürecek. Yılsonunda açılan sergilerle kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru çalışmaları sergilenip meraklılarına sunulabilecek.

Konservatuar başvuruları 9 Eylül’de sona eriyor
Konservatuar kurslarına başvurular 9 Eylül’de sona ererken, konservatuar seçme sınav tarihleri de 10–11 Eylül tarihinde saat:10.00’da gerçekleşecek. Vatandaşlar 550 71 81 No’lu Mamak Kültür Merkezi’nden de detaylı bilgi alabilecek.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar:

     
 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi