Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK EKONOMİSİYLE BÜYÜYOR
İstihdamı artıracak projelerin yapımına hız veren Mamak Belediyesi, Mamak’ı ekonomik açıdan cazibe merkezi yapan çalışmaları birer birer hayata geçiriyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte Mamak Mermerciler Kooperatifi tarafından yaptırılan sanayi sitesinin temelini attı.
 
İlçe sınırlarında bulunan ve dağınık durumda olan mermer işletmecilerini bir araya toplamak üzere Ankara’da ilk defa mermerciler için düzenlenen sanayi sitesinin temeli Mamak Ortaköy’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül tarafından atıldı.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Mamak Belediyesi işbirliği ile Ortaköy Mezarlığı yakınlarında 210 dönümlük alanda yapılan Mermerciler Sanayi Sitesi, bulunduğu konum itibariyle Samsun Yolu’na yaklaşık 1 km, çevre yoluna da 1,5 km mesafede bulunuyor. Alt yapı çalışmaları devam eden sitenin birinci etabında 100 işyerinin yapımına başlandı.6 ay içinde ilk etabın tamamlanması hedefleniyor.335 adet küçük sanayi parselinden oluşan sitede idari tesis, ticaret alanı, spor alanları ve dini tesis alanları da bulunacak. Mermerciler Sanayi Sitesi’nin bulunduğu imar planı sınırları içinde kentsel çalışma alanları ve konut alanları da bulunuyor.
 
Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de sanayi sitesinin yol açım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.5520 metre toplam yol açılması planlanan sitenin 3290 metresinin çalışması gerçekleşti. Alanda 12, 15 ve 20 metrelik yollar açılırken çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Gökçek:" Mermerci esnafının işyeri sahibi olmasını temin edeceğiz"
Temel atma töreninde bir konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sanayicilerin güzel bir adım attıklarını belirterek “Mermerci esnafının işyeri sahibi olmasını temin edeceğiz.”dedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, Ankara’da sanayinin gelişmesi adına her türlü desteği verdiklerini ifade eden Gökçek Mamaklılara bir de müjde verdi. Gökçek” Eskişehir Yolu üzerinde “Çelik Kafes” olarak bilinen yapıyı 120 milyon dolara ihale edildi. Bunun karşılığında Mamak’a 2 bin 650 konut ile 30 bin metrekare iş yeri yaptırılacak. Bu konutların dışında 800’e yakın konutun daha önce ihalesini yapmıştık. Bunlar bölgede yeni yapılacak olan konutlar. Daha önceden bine yakın konutu da tamamlamıştık. Daha da yapacaklarımızla birlikte nasip olursa 5 bin civarında vatandaşımızı seçim öncesi bu evlere oturtmak istiyoruz. Böylece çocuklarımızın sağlıklı bir çevrede kalitesi yüksek ve güzel konutlarda yaşamasını temin etmiş olacağız. Bunun da müjdesini sözünü buradan vermiş olalım.”dedi.

AKGÜL: "Mamak ekonomisi ile daha da büyüyecek"
İlçeyi cazibe merkezi haline getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül,"Sanayicilerimizi bu bölgeye getirerek, ilçede işsizliği en düşük seviyeye indirmek istiyoruz. İlçeyi otel kent görüntüsünden kurtaracak, istihdamı artıracak projelerimizle Mamak’ın ekonomisi daha da büyüyecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum."dedi.
 
Temel atma törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Tobaş Başkanı Ercan Kınacı, Mamak Belediyesi Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Başkan Yardımcıları Erdoğan Karadağ, Mustafa Orhan, Başkan Danışmanı Aydın Demir, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar:

      

     

     

     

     


 
 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi