Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ İLE GELECEĞE KATKI SAĞLANACAK
Mamak Belediyesi geri kazanılabilir ambalaj atıklarının çöpten ayrı olarak toplanması ve yeniden ekonomiye kazandırılması için örnek bir proje başlattı. İlk olarak 8 ayrı mahallede başlatılan proje kapsamında Mamak Belediyesi ve Çevko görevlileri sokak sokak gezerek vatandaşı bilgilendirdi.
 
Mamak Geri Dönüşüm Projesi
 
Mamak Belediyesi ambalaj atıklarının geri kazanımı kapsamında başlattığı “Mamak Geri Dönüşüm Projesi”ni ilk olarak 8 mahallede uygulamaya koydu.ÇEVKO ve ITC firması  işbirliği ile yürütülen proje  ilk olarak Aşıkveysel ,Abidinpaşa,Balkiraz, Peyami Sefa, General Zeki Doğan, Şafaktepe, Saimekadın ve Demirlibahçe mahalleleri olmak üzere 8 ayrı noktada başlatıldı.
 
Proje 8 Ayrı Noktada Yürütülüyor
 
Sokak başlarına ve sonlarına yerleştirilen geri dönüşüm konteynırlarının içerisine ambalaj atıkları , cam,plastik ,metal kağıt ve kompozit atıklar biriktirilerek  geri dönüşüme kazandırılacak.
 
Vatandaşımızın Desteği Gerek
 
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül”;İlçemizde geri dönüşüm kazanılabilir ambalaj atıklarının çöpten ayrı olarak toplanması ve yeniden hammadde olarak ekonomiye kazandırılmasını  hedefledik. Mamak Geri Dönüşüm Projesi  vatandaşımızın desteği ile büyüyecek “dedi.
 
Geleceğe Katkı
 
Başkan Akgül”; Mamaklıları geri dönüşümlü olan cam, metal, plastik, kağıt-karton atıkları çöpten ayrı olarak, dağıtılan özel konteynırlarda biriktirmelerini ve geleceğe katkıda bulunmalarını istedi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

    
 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi