Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK KÜLTÜR MERKEZİ KURSİYERLERİ’NDEN KONSER
Mamak Kültür Merkezi gitar kursu öğrencileri, okulların yarıyıl tatiline girmesini bahane ederek “sömestri tatili konseri” verdi. Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul sahnesinde gerçekleşen konser de öğrenciler, Türk Pop ve rock müzikten oluşan 15 parça seslendirdi. Yaşları 17 ile 18 arası değişen ve “Teslimat “ adında bir müzik grubu kuran öğrenciler, Mamak Kültür Merkezi’nde aldıkları 1,5 yıllık gitar eğitiminin ardından verdikleri konserle, profesyonel müzisyenleri aratmadı.

Akgül: Mamak Kültür Merkezi, sosyal ve kültürel faaliyetler de Mamak’ın şahdamarı
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Kültür Merkezi’nin sosyal ve kültürel alan da yapmış olduğu çalışmalarla, Mamak halkından tam puan aldığını söyledi. Başkan Akgül “ Mamak Kültür Merkezi, kuruluşundan bugüne kadar Mamaklıya hizmet ediyor. Kültür merkezimiz de 1800 kursiyer, saz, gitar, ney, TSM, THM ve halk oyunları alanın da eğitim alıyor. Farklı branşlarda da eğitimler veriliyor. Kültür Merkezimiz, sosyal ve kültürel faaliyetlerde Mamak’ın şahdamarıdır.”dedi.
  
Grup Teslimat adıyla bir müzik grubu kuran liseli gençler, 1,5 yıldır Mamak Kültür Merkezi’nde gitar eğitimi alıyor. Öğrenciler, yaklaşan yarıyıl tatilini de bahane ederek Kültür Merkezi’nde konser verdi. Grup Teslimat, bateride Serhat Kara ( 17), solo gitarda Ali Çap (20), ritim vokalde Barış Gök (18) , solo gitarda Ufuk Hekimoğlu (17) ve grup solisti Sinan Kılıç (17) adlı öğrencilerden oluşuyor.Mamak Kültür Merkezi gitar hocası Sait Erorhan’dan eğitim alan öğrenciler ,derslerden arta kalan zamanlarında da Mamak Kültür Merkezi’nde çalışmalar yapıyor.Ah bu hayat çekilmez, Yollarda bulurum seni, Sevenler ağlarmış gibi 15 parça seslendiren öğrenciler,hal hareket ve sahnedeki tavırlarıyla profesyonel müzisyenleri aratmayarak hem coştu hem de kendilerini dinlemeye gelenleri coşturdu.
Öğrenciler sahneye çıkar çıkmaz kendilerine destek veren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’e teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.
 
Mamak Kültür Merkezi gitar kursu hafta içi ve hafta sonu kurslarıyla 350 öğrenciye gitar eğitimi veriyor. Gitar eğitiminin ardından ses eğitimi de alan gençler, konser verebilecek düzeyde yetiştiriliyor. Başarılı olan gençler, Kültür Merkezi’nde ki eğitimlerinin ardından belediye konservatuarlarına yerleştiriliyor.


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi