Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK PARKLARI’NDA YEDİDEN YETMİŞE SPOR
Mamak Belediyesince yaptırılan parklar, çocukların yanı sıra yaşlılara da spor yapma imkânı sağlıyor. Boş vakitlerinde bir araya gelerek parka gelen yaşlılar, hem sohbet ediyor hem de 2’inci kez çocuk olmanın tadını çıkarıyor. Parklarda gönüllerince vakit geçiren yaşlılar, kondüsyon aletlerine binerek sağlıklı yaşamı da elden bırakmıyor.

AKGÜL: Parklarımız Yediden Yetmişe Herkesin İhtiyacına Cevap Veriyor
 
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, yapılan parkların yediden yetmişe herkesin ihtiyacına göre donatıldığını söyleyerek şöyle dedi:” Parklarımızı halkın ihtiyacına göre tasarladık. Parklarımız eskiden olduğu gibi, sadece çocuk oyun alanı ve yeşil alanla sınırlı değil. İhtiyaca göre koşu yolları, fitnes alanı, çocuk oyun alanı, spor alanlarıyla donatıp hizmete sunuyoruz. Ağaçlandırma, çimlendirme çalışmalarına da büyük önem veriyoruz. Yediden yetmişe tüm Mamaklılar parklarımızdan faydalanacak.”dedi.
 
 
MAMAK PARKLARI’NDA İKİNCİ KEZ ÇOCUK OLUYORLAR
 
Parklar eskiden olduğu gibi sadece oyun alanından ibaret değil. Şimdiki parkların en çok talep edilen unsuru spor aletleri. Bu aletlerin kullanıcıları ise çoğunlukla yaşlılar oluyor. Yaşlılar torunlarıyla birlikte her gün düzenli olarak parka geliyor ve bisiklet çevirip, ağırlık kaldırıyor. Kimisi de parklarda ikinci kez çocuk oluyor. Yalnızlıktan sıkılıp bunalanlar bir araya gelerek koyu sohbete dalıyor. Mamak Belediyesi’nin yapmış olduğu parklardan memnuniyetlerini de Başkan Akgül’e teşekkür ederek şöyle ifade ediyorlar.“Parklardan çok memnunuz, parklar bizi bir araya getiriyor kaynaşmamızı sağlıyor. Parklarda hem sohbet ediyoruz hem de spor yapabiliyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”
Park yapım ve revize çalışmalarını hızla sürdüren Mamak Belediyesi, parkları vatandaşların ihtiyacına göre donatıyor. Parkların genelinde, koşu yolundan çocuk oyun alanlarına kadar geniş çaplı bir düzenleme yer alıyor. Kamelyalar, fitnes alanı, spor alanı, kent mobilyaları, banklar da parklara modern bir görünüm sağlıyor.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

   
 
 
 
 
 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi