Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK SPOR OKULU VE KAPALI SPOR SALONUNA KAVUŞUYOR
Mamak Belediyesi, Mamaklıların yıllarca hayal ettikleri projeleri birer birer hayata geçirirken birçok projenin de çok yakında çalışmalarına başlıyor. Mamak Türközü mahallesinde yılın 12 ayı hizmet verecek tam teşekküllü yüzme havuzu ve spor kompleksine kavuşuyor. Mamaklıların her şeyi bu tesiste bulabilecekleri proje Mamak’ın Spor Akademisi olacak.

Akgül: Marka şehirlerarasında modern bir Mamak en büyük hedefimiz
Mamak’ın değişen ve gelişen bir ilçe olduğunun altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül,” Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, belediye hizmetlerinin Mamak’ın her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek, “Marka şehirler” arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir Mamak en büyük hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda Mamak’ı eğitim, bilişim- teknoloji, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle, rekreasyon alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın hep yanında olmak için mücadele edeceğiz. Mamaklılara özlemini duyduğu mega projeler hazırladık. Bölgemizde ciddi bir kapalı spor salonu olmayışından dolayı birçok etkinlikten mahrum kalan ilçemize Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile birlikte Kapalı Spor Salonu kazandıracağız. Yine Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu da içinde barındıran, vatandaşlarımızın birçok branşta spor yapmalarını sağlayacak Yüzme havuzu ve spor kompleksini vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”dedi.

Sporun Akademisi

15 bin metrekarelik alanda yapımı planlanan Spor Okulu Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu da içinde bulunduruyor. Türközü mahallesi’nde yapılacak olan projede bir adet kapalı spor salonu, biri açık biri kapalı olmak üzere iki adet halı saha, koşu yolu, 3 basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness alanı, koşu yolu, yürüyüş yolları, otopark ve daha birçok branşta spor yapmak üzere oluşturulan alanlar ile kafeteryalar yer alacak. İhale işlemleri devam eden proje Mamaklıların ve çocukların aradıkları her şeyi bulabileceği bir tesis olacak. Yılın 12 ayı hizmet verecek tesis Mamak’ın Spor Akademisi olacak.
 
Mamak’ı çekim merkezi haline getirecek bir diğer sosyal projede Durali Alıç mahallesi’nde yapılması planlanan Kapalı Spor Salon 16 bin metrekarelik alanda 4 bin kişilik kapasiteye sahip olan spor salonu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa bir çalışma ile yapılacak. Mamak Kapalı Spor Salonu her türlü etkinliğe ve uluslar arası müsabakalara ev sahipliği yapacak.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar:

       
 
   


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi