Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK’A ESTETİK DOKUNUŞ
Mamak Belediyesi, dinlenme alanları, çocuk parkları gibi belediyelerin önemli hizmet alanları kapsamına giren önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. İlçenin genel görünümünü değiştirmek için çevre düzenlemeleri çalışmalarına aralıksız devam eden Mamak Belediyesi Tıp Fakültesi Caddesi ile Münzeviler Caddesi’nin birleştiği köşe noktasında yapımı tamamlanan dinlenme alanını halkın hizmetine sundu. Hareketli suyla birlikte yapay taş uygulaması gerçekleşen park, vatandaşlarla birlikte Tıp Fakültesine gelen hasta yakınlarının da dinlenmesine olanak sağlıyor. Yapılan her parkın bir amaca hizmet etmesine özen gösterdiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül “Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden birisi de yeşil alanlarının varlığıdır. Mamak’ta bu değişime katkı sağlayan önemli merkezlerden biridir. Yapımı tamamlanan yeni dinlenme alanımız vatandaşlarımızın yanı sıra hasta yakınlarının da dinlenmesini sağlıyor. Parkımız tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”dedi.

Akgül: “Yatırımlarımızda görsel estetiğe büyük önem veriyoruz.”
Mamak’taki görselliği artırmak ve estetik mimariyi geliştirmek adına yatırımlarda görsel estetiğe büyük önem verdiklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül şöyle konuştu: “Yeşil alanlar, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin önemli göstergelerinden biridir. İlçemizde bu değişime katkı sağlayan önemli merkezlerden biri. Mamak’a daha fazla yeşil alan kazandırmaya büyük önem veriyoruz. Yatırımlarımızda estetik vurgusunu öne çıkarmaya çalışıyoruz. Yeni hizmete giren Gaziler Parkımızda da şehircilik açısından estetik vurguyu ön plana çıkardık. Yapay taş uygulamalarıyla parkımıza sıra dışı bir görünüm kazandırdık. Halkımıza yürürken, dinlenirken nefes alabileceği görsel bir ziyafet sunduk. Parkımız tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”dedi.
 
Mamak Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bir yandan gecekonduların yerine modern konutlar yaparken, bir yandan da rekreasyon alanların sayısını artırıyor. Daha modern ve daha yaşanılabilir Mamak için çalışmalarına dur durak bilmeden aralıksız devam eden Mamak Belediyesi, yeşillendirme çalışmalarına yeni parklar yaparak devam ediyor. İnsanlara yeni ve yemyeşil yaşam alanları kazandıran belediye, Tıp Fakültesi Caddesi ile Münzeviler Caddesi’nin birleştiği köşe noktasında Gaziler Parkı’nın yapımını tamamlayarak, parklara bir yenisini daha ekledi. Estetik değeri yüksek, yapay taş uygulamalarıyla sıra dışı ve çok çekici bir park olarak yapımı gerçekleşen Gaziler Parkı’nda 150 metre uzunluğa sahip hareketli suyla birlikte, yapay taş uygulaması gerçekleşti. Özel bir taş imalatıyla yer döşemesi uygulanan parka, yapay kayalar ve duvar uygulamaları da eklenerek tam bir görsel ziyafet sunuldu. Parkın çevresine mevsimlik çiçekler dikildi. Oturma grupları, ağaçlandırmalar, kuş yuvaları, suluk ve yemlikler de eklenerek insanların estetik açıdan farklı görseller kazanacağı park, vatandaşlarla birlikte, Tıp Fakültesine gelen hasta yakınlarının da dinlenmesini sağlıyor.
 
Parkın aydınlatma çalışmalarını Led’li aydınlatmalarla gerçekleştiren Mamak Belediyesi, duvarları da boş görüntüsünden kurtarıp, renklendirerek, üzerinde desenler oluşturuyor.2 bin metrekarelik alanda yapılan uygulamayla Tıp Fakültesi caddesi’nin etrafındaki duvarların tamiratları gerçekleştirilerek, derzler yapılıp, cilalandı. Ardından çeşitli temalar işlenerek desenler oluşturulurken, çalışma kapsamında belirli noktalardaki bazı duvarlara da yapay kayalar ve şelaleler yapıldı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar:

     


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi