Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK’TA BAHAR TEMİZLİĞİ
Mamak Belediyesi temizlik ekipleri ilkbaharın gelmesiyle birlikte temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Belediye temizlik müdürlüğü araç filosuna yeni eklenen araçlarla, ekipler daha temiz bir Mamak için gece gündüz çalışıyor.
 
Mamak Belediyesi, ilkbaharın gelmesiyle birlikte temizlik çalışmalarına hız verdi. Toplam 4 yüz personelle mesai  olmaksızın 7 gün 24 saat hizmet veren belediye ekipleri daha temiz bir Mamak için çalışmalarını sürdürüyor. Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bu yıl araç filosunu daha da güçlendirdi. Temizlik araç filosuna yeni eklenen 2 adet büyük süpürme arcı, 3 adet küçük süpürme aracı ve 24 adet çöp arabasıyla temizlik ekipleri daha da etkin hizmet sunmaya başladı. İlkbaharın gelmesiyle birlikte ekipler Mamak’ın en ücra noktalarında adeta temizlik seferberliği başlatmış durumda. Ekipler başta pazar yerleri olmak üzere, pek çok cadde, sokak ve kaldırımı deterjanlı suyla yıkıyor. Yine araç filosuna yeni eklenen çöp konteynırı yıkama aracıyla Mamak sınırları içerisinde bulunan bütün çöp konteynırları ortalama 15 günde bir hijyenik suyla dezenfekte ediliyor.
 
Başkan Akgül: "Şehrin temizliği hepimiz için önemli"
Göreve geldikten sonra Mamak’ta büyük hizmetlere imza atan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kentsel dönüşüm projeleri, sosyal projeler kadar şehrin temizliğinin de önemli olduğunu belirterek şu şekilde konuştu: “ Belediyemiz kentsel dönüşüm projeleri, sosyal projeler başta olmak üzere birçok projeyi yürütüyor. Şehrimizin fiziki mekânı ve temizliği de en az bu projeler kadar önemlidir. Temizlik ekiplerimizin yaptığı çalışmaları halk sağlığının korunması açısından oldukça önemli buluyorum. Ekiplerimiz yalnızca sokakları süpürmekle kalmıyor ilkbaharın gelmesiyle birlikte kaldırımları bile yıkıyor. Bunların haricinde yine, kullanılan pazar yerleri ve çöp konteynırları da düzenli olarak hijyenik suyla yıkanıyor. Bu noktalarda yaptığımız çalışmalar halk sağlığına doğrudan katkısı olacak çalışmalardır. Belediye olarak bir yandan projelerimizi sürdürürken bir yandan da şehrimizi temiz tutmaya özen gösteriyoruz” dedi.  

Habere Ait Diğer Fotoğraflar:

   

 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi