Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK'TA ÇOK AMAÇLI HANIMLAR LOKALİ

Mamak Belediyesi, hanımlar lokaline farklı bir anlayış getiriyor. Mamak Belediyesi tarafından ilk etapta Başak ve Yeşilbayır mahallelerinde yaptırılacak 3 katlı hanımlar lokalinin bir katı kreş olarak ayrılacak. Böylece sportif ve sosyal aktivitelerde bulunan kadınlar, çocuklarını da kreşe bırakabilecek.

   

Hanımlar Lokali

 

Mamak Belediyesi, ilçedeki kadınları sosyal ve sportif aktivitelerde bulunacağı hanımlar lokali çalışmalarına başladı. Başak ve Yeşilbayır mahallelerinde yapılacak hanımlar lokali 3 kattan oluşacak.

 

Tek Katı Kreş

 

Farklı bir anlayışla inşa edilecek lokalin tek katı, kreş olarak ayrılacak. Ev hanımları spordan kültürel programlara kadar birçok faaliyeti gün boyu yaparken, çocuklarını da gönül rahatlığıyla kreşe bırakabilecek. Kompleksin bir katında da, öğrencilerin yararlanabileceği ücretsiz dershane ve etüt merkezi görevi görecek bilgi evi bulunacak.

 

Sosyal ve Sportif Faaliyetler

 

Annelerin en büyük sıkıntılarından biri hanımlar lokaline geldiklerinde çocuklarını bırakacak bir yer bulamaması olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Biz aynı yapı içinde kreş ve hanımlar lokalini bir araya getirerek bu sorunu çözmüş olacağız. Anneler gönül rahatlığıyla sosyal ve spor faaliyetlerinde bulunabilecek” dedi. Başkan Akgül, ev hanımlarının da çocuklarının durumuna istediği zaman bakabileceğini söyledi.

 

“Bilgi Evleri Artacak”

 

Mamak’ta 10 tane bilgi evi olduğunu ve bunların sayılarını artırmayı hedeflediklerini bildiren Başkan Akgül, bilgi evleri ile birlikte Mamak’ta eğitim kalitesinin yükselmeye başladığını belirtti.

 1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi