Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK’TA YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU VE SPOR KOMLEKSİ’NİN YAPIMINA BAŞLANDI
Mamaklıların yıllarca hayal ettiği projeleri birer birer hayata geçiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Türközü mahallesi’nde yapımına başlanan yüzme havuzu ve spor kompleksini yerinde inceledi. Akgül Mamak’ta projelerin birer birer hayata geçtiğini belirterek Türközü Yüzme Havuzu’nun Mamak’ın Spor Merkezi olacağını söyledi.
 
Akgül: Türközü Yüzme Havuzumuz Mamak’ın Spor Merkezi olacak
Türközü mahallesi’nde yapımına başlanan Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi yerinde inceleyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamaklıların birçok branşta spor yapmalarını sağlayacak Türközü Spor Okulu’nun Mamak’ın adeta” Spor Merkezi” olacağını belirtti. Akgül “ Mamak’ı eğitim, bilişim- teknoloji, sosyo- ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleri, sosyal donatılar ve rekreasyon alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek için hazırladığımız mega projelerimizi birer birer hayata geçiriyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi de hayata geçirerek vatandaşlarımızla hep yan yanayız. Türközü mahallesi’nde yarı olimpik yüzme havuzunu da içinde barındıran ve vatandaşlarımıza birçok dalda spor yapma imkânı sağlayan Yüzme Havuzu ve Spor kompleksimizin yapımına başladık. Mamak’ın adeta Spor Merkezi olacak Spor Okulumuz ile Mamaklılar bu tesiste her şeyi bulabilecek.”dedi.
 
 
15 bin metrekarelik alanda yapımına başlanan Türközü Spor Okulu, yarı olimpik yüzme havuzunu da içinde barındırıyor. Temelleri atılan Spor Okulu’nda bir adet kapalı spor salonu, biri açık biri kapalı olmak üzere iki adet halı saha, koşu yolu, 3 adet basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness alanı, koşu yolu, yürüyüş yolları, otopark ve daha birçok branşta spor yapmak üzere oluşturulan alanlar ile kafeteryalar yer alacak. Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Mamaklıların ve çocukların aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir tesis olacak. Yılın 12 ayı hizmet verecek tesis Mamak’ın adeta Spor Merkezi olacak.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar:

 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi