Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK’TA EKONOMİK ATILIMLAR
Temeli geçtiğimiz aylarda atılan Mermerciler Sanayi Sitesi’nde iş yerleri yükselmeye başladı. Yapımı hızla devam eden Mermerciler Sanayi Sitesi tamamladığında başta Mamak olmak üzere tüm Başkent’te dağınık halde bulunan mermerci esnafı bir araya getirmeyi hedefliyor. Başkan Mesut Akgül; “Mamak’ı ekonomi faaliyetlerinin de merkezine taşıyacağız” dedi.
 
Kentsel dönüşümde yakaladığı başarılı performansla Mamak’ın çehresini baştan sona değiştiren Mamak Belediyesi, bölgenin ekonomik yapısına büyük katkılar sağlayacak projeleri de hayata geçiriyor. Mamak’ta ekonomik hareketliliği hızlandıracak, istihdama katkıda bulunacak projelerden birisi olan Mermerciler Sanayi Sitesinde inşaatlar yükselmeye başladı. Temeli geçtiğimiz aylarda Mamak Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle atılan Mermerciler Sanayi Sitesi’nde ilk etapta yüz adet iş yerinin inşaatı tamamlanması hedefleniyor. İmar planı, parselasyon ve yer ayrımını hızlı bir şekilde tamamlayan Mamak Belediyesi; site içerisinde yaklaşık altı bin metrelik yol yapım çalışmalarına da başladı. Sanayi sitesi içerisinde gerekli olan bütün altyapı çalışmalarını titizlikle yürüten Mamak Belediyesi her türlü imkanı da seferber ediyor. İçerisinde idari tesisler, ticaret alanı, spor alanları, cami, kentsel çalışma alanları ve konut alanlarının bulunduğu Mermerciler Sanayi Sitesi 210 dönümlük alan üzerine yapılıyor. Ortaköy Mezarlığı’na yakın Samsun Yolu’na yaklaşık bir kilometre mesafede yapılan Mermerciler Sanayi Sitesi’nin içerisinde toplam 3 yüz otuz beş adet işletme bulunacak.
 
Başkan Akgül; “Dönüşüm, sosyo-ekonomik boyutta da devam ediyor”
Bölgede uygulanan projeler sayesinde büyük dönüşümler yaşandığını bunu ekonomik boyutunun desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak’ı ekonomik faaliyetlerin de merkezine taşıyacağız. Bölgede ortaya koyduğumuz dönüşüm projeleri ciddi bir ekonomik hareketlilik oluşturdu. Bu ekonomik hareketliliği anlamak için kentsel dönüşüm projeleri öncesindeki emlak fiyatlarıyla, dönüşüm projelerinin tamamlanmasından sonraki emlak fiyatlarına bakabiliriz. Bu değişimin ekonomik boyutunu daha köklü bir hale getirmek için projeler üretiyoruz. Ortaya koyduğumuz bu projelere de gerekli desteği vererek projeleri hızla tamamlıyoruz. Mermerciler Sanayi Sitesi tamamlandığı zaman Mamak’ta dağınık halde bulunan mermerci esnafı bir araya gelecek. Hatta site potansiyel olarak Başkentte hizmet veren diğer mermerci esnafına ev sahipliği yapabilecek bir potansiyele sahip. Böyle ekonomik oluşumları ilçemiz içerisinde projelendirerek Mamak’ta istihdamın artmasına katkıda bulunuyoruz. Dönüşüm sosyo-ekonomik boyutta da devam ediyor” dedi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar:

 


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi