Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
YENİ MAMAK 1.ETAP KONUTLARI HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Yeni Mamak Proje’si Yeşil Vadi 1. Etap konutları kapsamında yapımı tamamlanan 232 daire  kura çekimiyle hak sahiplerine teslim edildi.

1700 Konutun Daha İhalesi Yapılacak

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında 169 dairenin daha ihalesini gerçekleştirdiklerini ve yıl sonuna kadar bin 1700 konutun daha ihalesini yapmayı planladıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,” 19 trilyon para harcayarak 244 tane daire yaptırdık. Ama zemin katları şikayet olmaması için dağıtmıyoruz ve zemin katlar bize kalıyor" dedi.

 Başkan Gökçek;”Artık bu durumdan dolayı bize gönül koymayın. Allah hepinizin gönlüne göre versin, o evlerde güle güle oturun. 169 dairenin daha ihalesini yaptık. Yılsonuna kadar bin 700 konutun daha ihalesini tamamlamayı hedefliyoruz. Ama Sayın Başbakanımız, özellikle kentsel dönüşüm projelerine destek vereceğini açıkça ifade etti. O nedenle inşallah bu sayı 5 binlere kadar çıkar diye dua ediyoruz. İnanıyoruz ki, Mamak, belli bir mesafeye geldikten sonra Ankara'nın ciddi anlamdaki cazibe merkezlerinden birisi olacaktır. Burada iş merkezleri de açılınca, kıymeti çok daha artacak “dedi.

Akgül: Dev Projelerimizle Mamak daha da güzelleşecek


Mamak Belediye Başkanı
Mesut Akgül ise Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi"nin dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu anımsatarak,”Mamak için hayata geçirdiğimiz bu dev projeler Mamak’ın çehresini değiştirecek Mamak daha da güzelleşecek “dedi. Akgül, verdiği destek dolayısıyla Gökçek'e teşekkür ederek, bundan sonra devam edecek diğer konutlara vatandaşların da ilgisini beklediklerini bildirdi.

Noter Huzurunda Kura Çekildi

Konuşmaların ardından Gökçek ve Akgül, noter huzurunda kura çekerek, hak sahiplerini belirledi. Yeni Mamak Proje’sinin Yeşil Vadi 1. Etap konutları kapsamında yapımı tamamlanan dairelerin kura çekimine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ,Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Habere ait diğer fotoğraflar

       1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi