CANLI YAYIN

 444 0 149

Çiftçinin Üreticinin Yanındayız


Mamak Belediyesi, kadın çiftçilere yüzde 90 hibe ile yumurta tavuğu dağıttı.

Kırsal destek hizmetleri ile çiftçilerin yüzünü güldüren Mamak Belediyesi, destek programlarına hız kesmeden devam ediyor. Mamak Belediyesi, kadın girişimci çiftçilere yumurta tavuğu desteğinde bulundu.

Mamak’ın kırsal mahallelerinde ikamet eden, başvuruları değerlendirilen ve onaylanan 962  kadın çiftçiye 6’şar adet yumurta tavuğu verildi.

Ekolojik Köy’de gerçekleştirilen Yumurta Tavuğu Destek programında konuşan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “962 kadın girişimciye Mamak’ta yumurta tavuğu veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyor ki; “Bir devlet için savunma ve yerli silah sanayi ne kadar önemli ise gıda güvenliği de o kadar önemlidir. Bir milletin özgürlüğü için ekonomik imkanlar ne kadar önemliyse tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeterli olması o derece önemlidir. Biz de bu anlayışla ilçemizde tarım ve hayvancılıkla uğraşan hanım kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.

Günlük yumurta ihtiyacını karşılayacak çiftçiler, Mamak Belediyesi’nin yüzde 90 hibe ile verdiği tavuklar için Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’ye teşekkür etti.

Yumurta tavuğu desteğinden faydalanacak kadın girişimci çiftçilere “tavukların bitkisel üretime faydaları ve beslenmeleri” ile alakalı kurs da verildi.
23 Ekim 2023 16:15

Haber Fotoğrafları