CANLI YAYIN

ALO MAMAK 444 0 149

Kalitede Mamak Modeli

MİSYON

 

Yönetimde katılımcılığı, şeffaflığı, eşitliği ve adaleti esas alıp, bilim ve teknolojinin bütün avantajlarından faydalanarak, kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirerek, Mamak halkının yerel hizmet beklentilerine, zamanında, yeterli miktarda ve kaliteli çözümler üretmektir.

 

VİZYON

 

2023 yılında kentsel gelişim ve dönüşümünü tamamlayarak, ilçemizi tercih edilen ve modern bir yaşam alanı haline getirmek, yönetim mükemmelliğinde uluslar arası düzeyde model bir belediye olmak.

 

DEĞERLER

 

 Vatandaş Odaklılık
Belediyemiz, vatandaşların beklentilerini yerinde ve zamanında tespit ederek, bu beklentileri yasalar çerçevesinde, güler yüzlü bir hizmet anlayışı ile karşılayarak en üst düzeyde vatandaş memnuniyetini sağlamayı esas alır.
Çevreye Duyarlılık
Topluma olan sorumluluğunun bilinciyle hareket eden belediyemiz, hizmetlerini gerçekleştirirken çevreyi korur, çevreye katkı sağlamaya yönelik stratejiler ve uygulamalar geliştirir, çevreye gelebilecek zararları engellemek için yaşayanları bilinçlendirmek de dahil her türlü önlemi alır.
Saydamlık
Belediyemiz, sunduğu tüm hizmetlerde saydamlık ve hesap verilebilirliği esas alarak, vatandaşlar, çalışanlar ve toplum üzerinde güven sağlar.
Katılımcılık
Kaliteli hizmetin, mutlu ve coşkulu çalışanlarla sağlanabileceğinin bilincinde olan belediyemiz, çalışanlarının katılımını sağlamak için ekip çalışmasını destekler, çalışanların memnuniyetini ve motivasyonunu yüksek tutmayı hedefler.
Sürekli İyileştirme
Belediyemiz, sürekli iyileştirme anlayışı doğrultusunda, önleyici yaklaşımlar geliştirerek, araştırma, geliştirme, eğitim faaliyetlerine ve teknolojiye sürekli yatırım yaparak, sunduğu hizmetlerde kalite ve verimliliği arttırmayı hedefler.