CANLI YAYIN

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü

1- BELEDİYENİZDE İŞÇİ VEYA MEMUR OLARAK ÇALIŞABİLİR MİYİM?
            22.02.2007 tarih ve 26442 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair  Yönetmelik” ile norm kadro gereği mevcut kadro fazlalığımız olduğundan Belediyemize memur ve işçi alımları yapılamamaktadır.
2- DAHA ÖNCE BELEDİYENİZDE ÇALIŞARAK EMEKLİ OLDUM. HESABIMA YATMAYAN T.T.F (NEMA) ÖDEMELERİ VE KEY (KONUT EDİNDİRME) ÖDEMELERİ HAKKINDA NASIL BİLGİ ALABİLİRİM?
T.T.F. ödemelerinin bankaya yatan kısmını,  çalışan emekli olduğunda almıştır. Belediyemiz, 1988-1993 yılları arasındaki T.T.F. kesintilerini ekonomik nedenlerden dolayı yasal süresinde bankaya yatıramamıştır. SSK tarafından icraya verilerek tahsil edilecektir. Bu döneme ait T.T.F. kesintileri SSK icra takibindedir. İcra sonuçlandıktan sonra bankadan alınacaktır.
              KEY ödemeleri ise kimlik numarası üzerinden Ziraat Bankasından alınacaktır. Varis olanlar ise  Veraset İlamı ile ödemeler başlayınca Ziraat Bankasına müracaat ederek alabilirler. (Belediyemizde çalışmış ve emekli olmuş kişilerin varisleri için de aynı hususlar geçerlidir.)
3- BELEDİYENİZDE STAJ YAPMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?
 
            Üniversite öğrencileri ile lisede yaz dönemi (ücretsiz) staj talepleri Belediyemiz müdürlüklerinin uygun bölümlerinde kontenjan durumuna göre alınmaktadır. Okulların kapanmasından sonra 15 Haziran – 15 Eylül arasında okulun belirlediği süre (100 saat , 160 saat……) zarfında yaz stajları kabul edilmektedir.Öğrencilerin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurması gerekmektedir.
            Üniversite öğrencileri için Yerel Yönetimler, Peyzaj Mimarlığı, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, İnşat, Mimarlık-Mühendislik, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Harita Kadastro, İşletme, Bilgisayar, Maliye, Muhasebe ve Kamu Yönetimi bölümlerinden staj başvuruları kabul edilmektedir.
            Lise öğrencilerinin okul dönemi (ücretli) stajları 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununun 18. maddesine göre çalışan personel sayısının % 5 inden az , % 10 undan fazla olmamak üzere Belediyenin kontenjan durumuna göre uygun olan bölümlere alınabilmektedir. Okulların kapanma tarihinden itibaren 15 Ağustosa kadar kontenjan durumuna göre dilekçeler alınmaktadır.
            Lise öğrencileri için Bilişim Teknolojileri Alanı, Grafik Tasarım, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Elektrik Tesisatları ve Pano), Muhasebe ve Finansman Alanı (Bilgisayarlı Muhasebe) bölümlerinden Belediyemizde staj yapılabilmektedir.