CANLI YAYIN

Özel Kalem Müdürlüğü

1) HERHANGİ BİR ORGANİZASYONA BELEDİYE BAŞKANI’NI NASIL DAVET EDEBİLİRİM?
 
Belediye Başkanı’na gelen resmi ve özel program davetiyeleri Özel Kalem Müdürlüğü’ne gelir. Gelen davetiyeler birim Müdürü’ne sunulur, Özel Kalem Müdürü davetiyeleri Belediye Başkanı’na sunar. Her türlü davet, Belediye Başkanı’nın haftalık programına yazılır. Programının uygun olması durumunda Belediye Başkanı davetlere katılır.
 
2) BELEDİYE BAŞKANI İLE NASIL GÖRÜŞEBİLİRİM?
 
Mamak Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nün 550 73 73 nolu numarasın aranarak ya da Özel Kalem Müdürlüğü’ne şahsen başvurarak görüşme talepleri Müdürlük personeline iletilebilir. Telefonla ya da yüz yüze görüşmek isteyenlerin talepleri alınarak Müdürlüğün Bilgi Formu’na kaydedilir. Yüz yüze ve telefonla yapılacak görüşme taleplerinin Belediye Başkanınca kabul edilmesi durumunda yüz yüze görüşmek isteyenlere randevu verilir, telefon kanalıyla görüşmek isteyenlerin Belediye Başkanı ile telefonla görüşmesi sağlanır.
3) ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ’NE HERHANGİ BİR KONUDA DİLEKÇE VEREBİLİR MİYİM?
 
Özel Kalem Müdürlüğü’nü ilgilendiren konularda verilen dilekçeler evrak memuru tarafından teslim alınır. Diğer müdürlükleri ilgilendiren dilekçeler ise ilgili müdürlüğe havale edilir. Özel Kalem Müdürlüğü’nün görev sahası ile ilgili evraklar cevaplandırılarak müşteriye elden, faks veya e/mail yoluyla ulaştırılır.
4) BELEDİYENİZİN SOSYAL VE MADDİ YARDIMLARI VAR MIDIR?
Mamak Belediyesi olarak maddi yardım yapma yetkimiz bulunmamakla birlikte, özellikle öğrencilere yönelik bir takım sosyal yardımlarımızı eğitim-öğretim dönemleri başında İlçe Milli Müdürlüğü ile birlikte organize etmekteyiz. Diğer konulardaki yardım taleplerini ise kanunların verdiği yetkiler kapsamında yanıtlamaya çalışmaktayız.
 
5) BELEDİYENİZDEN NASIL ÖZÜRLÜ ARACI TEMİN EDEBİLİRİM?
Özel Kalem Müdürlüğü’ne özürlü olduğunuza ait raporunuzla başvurmanız durumunda
Müdürlük personeli tarafından bilgileriniz alınır. Gerekli incelemelerin yapılmasının ardından uygun bulunması takdirin de araç kişiye teslim edilir.