CANLI YAYIN

 444 0 149

Kitap Kapınızda

Başvuru Formu
için
Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Getireceğiniz kitap benim mi olacak, geri verecek miyim?

Kütüphanelerimiz T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Kütüphane Otomasyon Sistemi (KOHA) uygulaması ile ödünç iade hizmeti vermektedir.

  1. En fazla kaç kitap alabilirim?

Tek seferde en fazla 3 (üç) kitap alabilirsiniz.

  1. Kütüphane üyeliğim yok, yine de kitap alabilir miyim?

İletişim numaranızı bizimle paylaşmanız halinde kütüphane personelimiz tarafından aranarak üyeliğiniz gerçekleştirilecektir. Talep ettiğiniz kitaplar ile birlikte kuryemiz tarafından getirilen Üyelik Formu tarafınıza imzalatılarak kütüphanemize ulaştırılacaktır.

  1. Kitapları nasıl geri vereceğim?

Talep etmiş olduğunuz kitaplar kuryemiz tarafından size ulaştırıldığında arka kısmında bulunan kâğıda da yazılmış olan getirilmesi gereken son tarih size bildirilecektir. Ve kitaplar adresinizden kuryemiz tarafından iade alınacaktır. Veya imkanlar dahilinde bulunduğunuz bölgedeki en yakın Mamak Belediyesi Kütüphanelerimize teslim edebilirsiniz.

65 yaş üzeri vatandaşlarımız veya evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlarımızın talep etmeleri durumunda kitapları evden teslim alınacaktır.

  1. Kitaplar kaç gün süre ile bende kalacak?

Ödünç verilen kitapların toplam 15 (on beş) gün süresi bulunmaktadır.

  1. Nasıl kitap talebinde bulunabilirim?

T.C. Mamak Belediyesi Resmî web sitesi üzerinden “Kitap Kapında” Talep Formunu doldurarak, @mamakbelediyesi Instagram hesabı ve @mamakbelkutuphaneleri Instagram hesabı üzerinden, @mamakbelediyesi Twitter hesabı üzerinden veya 10:00 ile 16:00 arasında 0312 320 46 77  nolu telefon numaralarından kitap talebinde bulunabilirsiniz.