CANLI YAYIN

 444 0 149

Yeni Emlak Beyan Başvurusu

YENİ EMLAK BEYAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Sayın Mükelleflerimiz;

Belediyemize gelmeden Yeni Emlak Beyan Başvurusunu aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

1- Yeni Emlak Beyan Başvurusu İçin Tıklayınız butonuna tıklanır ve Talep Formu olarak (https://ehizmet.mamak.bel.tr/mystalepform) adresinde yeni bir sayfa açılır.

2- Açılan Talep Formu sayfasında (Kimlik Numarası, İsim, Soyisim, E-Posta, Telefon, Mahalle, Sokak, Adres) ile ilgili tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulur.

3- İstek yazan bolüme; Yeni Emlak Beyanına ilişkin talep yazılır.

4- Form doldurulduktan sonra Tapuya ait resim Dosya Seç butonu tıklanarak eklenir.

5- Doğrulama Kodu numarası girişi yapılır.

6- En son tüm bilgiler kontrol edilir ve Gönder düğmesi tıklanarak Yeni Emlak Beyan başvurusu tamamlanır.

7- Yeni Emlak Beyan başvurusu mesai saatleri içerisinde Mali Hizmetler Müdürlüğü personeli tarafından sisteme işlenecek ve işlemler tamamlandığında e-posta adresinize mail veya cep telefonunuza bilgilendirme SMS'i gönderilecektir.

Diğer Yeni Emlak Beyanı Başvuru seçenekleri;

1- Beyan Başvuru Dilekçesi, Tapu Fotokopisi ve Kimlik Fotokopisi 0 312 550 7137 nolu Fax'a göndererek başvuruda bulunabilirsiniz.

2- Mamak Belediyesi Kurumsal WhatsApp Hattı  0 533 811 83 83 numara üzerinden Tapu resmi ve beyana ait başvuru isteği gönderilerek beyan başvurusu yapabilirsiniz.

NOT: 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereği beyan başvuru bilgileriniz Belediye iş süreçlerinde kullanılmak üzere sisteme işlenecektir.


Ödeme Noktaları:

Aşağıdaki seçenekler kullanılarak Emlak, Çevre Temizlik, İlan Reklam  Vergisi ve İşgaliye borcu ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

a- Online Tahsilat & E-Belediye:
Mamak Belediyesi www.mamak.bel.tr resmi internet sayfasından “Borç Ödeme” yazısı tıklanır ve açılan E-belediye https://e-belediye.mamak.bel.tr sayfasında T.C. kimlik No veya Sicil No ile giriş yapılarak borç sorgulama ve kredi kartı ile ödeme yapılabilir.
Not:e-belediye ödeme konusunda daha detaylı bilgi için (https://www.mamak.bel.tr/sayfa/e-belediye-online-tahsilat-sikca-sorulan-sorular/) ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

b- Banka Şubelerine Ödeme:
VAKIFBANK(ATM, Mobil ve Online)
HALKBANK(ŞUBE, Online ve Mobil)
DENİZBANK(ŞUBE, Online ve Mobil)

c- PTT Posta Çeki Hesabına Ödeme:
– Emlak Posta Çeki Hesap No: 210374
– ÇTV Posta Çeki Hesap No: 526891
Yukarıdaki Emlak ve ÇTV hesap numaralarına ödeme yaparken;
T.C. kimlik No, Ad-Soyad, Belediye Emlak Sicil No bilgileri belirtilerek Emlak Vergileri 210374 nolu posta çeki hesabına, Çevre Temizlik Vergileri de 526891 nolu hesaba yatırılabilmektedir.

d- Tahsilat Vezneleri:
– Belediye Hizmet Binası
– Mamak Kültür Merkezi(Cebeci)
– Kutludüğün Hizmet Binası
– Lalahan Hizmet Binası
– Mamak Yüzme Havuzu (Türközü)
– Necip Fazıl Kültür Merkezi

Ödeme konusunda daha detaylı bilgi için (https://www.mamak.bel.tr/sayfa/e-belediye-online-tahsilat-sikca-sorulan-sorular/) ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

YENİ EMLAK BEYAN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ